Dla zdrowia w Wierzbnej

mikolaj-nowosad
W piątek, 17 maja 2013 roku 20-osobowa Grupa Seniorów z Wałbrzycha, z inicjatywy Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych za pośrednictwem tutejszego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz dzięki gościnności Żarowskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów spotkała się dla zdrowia na „Ścieżce Zdrowia” u Pana Mikołaja Nowosada.

Celem spotkania było pokazanie gościom nowatroskiego sposobu spędzania czasu wolnego, innego od tradycyjnych spotkań w Związku. Nasz gospodarz – autor Ścieżki Zdrowia dzielił się swoją pasją, oprowadzał po ogrodowych kącikach „kulinarnym”, „miłosnym” i „zdrowotnym”. Zachwycał swoim przekazem oraz znajomością nazw roślin, krzewów i drzew podając ich nazwy łacińskie. Temu wszystkiemu przygrywały śpiewające ptaki, szumiące drzewa oraz rozśpiewani żarowianie, którzy jak zawsze spisali się na medal.

Pod czujnym okiem Pani Danuty Kwiatkowskiej przy zakupionych przez Nią przysmakach zacieśniały się nowe znajomości, za co po stokroć dziękujemy. Było gwarnie, radośnie, piknikowo. Gospodarz, Mikołaj Nowosad na powitanie otrzymał od gości upominek, a nasi goście obdarowani zostali upominkami prosto z serca od gospodarza gminy Burmistrza Miasta Żarów- Leszka Michalaka.

Podsumowaniem jakości tego spotkania są słowa Pomysłodawcy „Ścieżki Zdrowia” – „Tylu gości jeszcze nie miałem, cieszę się bardzo, że mnie odwiedzili”. Panie Mikołaju dziękujemy za Pana wyjątkową osobowość.

Anita Denes-Ziemkiewicz

Zdjęcie: swidnica24.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*