Wakacje Uśmiechu rozpoczęte

Wakacje Uśmiechu to projekt skierowany do dzieci i młodzieży z terenu Gminy Żarów, którego celem jest przede wszystkim rozwijanie zainteresowań oraz pokazanie alternatywnych form spędzenia czasu wolnego poprzez promocję zdrowego i aktywnego stylu życia.

Wakacje to tradycyjne już integracyjne spotkania na żaglach w Borzygniewie, rokrocznie inicjowane przez Pana Leszka Michalaka – Burmistrza Miasta Żarów przy wsparciu organizacyjnym jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej, sołtysów oraz Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie.

Pierwszy wyjazd, w którym uczestniczyło ponad 50 dzieci z terenu gminy, odbył się 04 lipca 2018 r. Oprócz żeglowania po zalewie i korzystania z innych atrakcji wodnych (łódka, motorówka, rower wodny), uczestnicy wyjazdu mieli możliwość wspólnej integracji podczas pieczenia kiełbasek przy ognisku.
Ponadto, w trakcie spotkania uczestnikom rozdawano materiały profilaktyczne tj. ulotkę „Bezpieczne wakacje” poruszającą kwestię bezpieczeństwa na drodze, nad wodą, w górach, w lesie i na podwórku. Dzięki ulotce dziecko dowie się jak bezpiecznie jeździć na rowerze, dlaczego warto nosić odblaski, jak zachowywać się podczas górskiej wędrówki, o czym pamiętać podczas kąpieli w jeziorze czy w morzu. Przypomina także numery alarmowe służb ratowniczych.

wakacje 2018 7

wakacje 2018 6

wakacje 2018 5

wakacje 2018 4

wakacje 2018 3

wakacje 2018 2