Pożegnanie wakacji

W dniu 29 sierpnia, na pożegnanie wakacji, Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarowie wspólnie z Gminnym Centrum Kultury i Sportu zorganizował spotkanie integracyjne dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Żarów.

Dla uczestników wspólnej zabawy, mającej na celu pokazanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego, animatorzy z „ALE HECA” przygotowali szereg atrakcji:
- „Wściekłe ptaszyska” – zadaniem uczestników zabawy było zburzenie „wściekłymi ptakami” twierdzy zbudowanej z brył kartonowych przy użyciu drewnianej procy.
- „Pod piracką banderą” – dla dzieci, poza możliwością puszczania baniek mydlanych, przygotowano blok pirackich zabaw m.in. zabawy z chustą animacyjną, rzucanie balonem z wodą do celu, łowienie ryb, strzelanie armatkami wodnymi. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania poszukiwali skarbu.

Ponadto, dla dzieci przygotowano poczęstunek (ciastka, napoje, popcorn), z którego chętnie korzystali podczas organizowanych zabaw i konkursów. Uroczystość ta okazała się miłym akcentem na zakończenie wakacji, bowiem dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu wrażeń i pozytywnych emocji.

DSCF0220

DSCF0224

DSCF0241

DSCF0245

DSCF0252

DSCF0257