Kobieta podaję się za pracownika Urzędu Miejskiego w Żarowie

Na terenie gminy Żarów pojawiła się kobieta, która podaje się za pracownika Urzędu. Wchodzi do mieszkań pod pretekstem sprawdzenia sytuacji mieszkaniowej oraz zdrowotnej, proponuje przeprowadzenie badania. Odwiedza osoby starsze, często samotne. Dopytuje o termin otrzymywania świadczeń pieniężnych, prosi o rozmienienie pieniędzy, o poczęstowanie herbatą.
Prosimy o ostrożność i nie wpuszczanie do domu osób nieznanych. Apelujemy również do wszystkich mieszkańców, aby o wszelkich próbach, czy przypadkach oszustw informowali Komisariat Policji w Żarowie lub kontaktowali się z numerem alarmowy 112. Apelujemy też do młodszego pokolenia, aby uświadamiali swoich dziadków i rodziców o czyhających ich zagrożeniach i przestrzegali przed takimi sytuacjami.