Wspólna Wieczerza

wigilia 2013
W piątkowe popołudnie, 20 grudnia 2013 r. w sali sportowej przy Szkole Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach blisko 170 dzieci, młodzieży i dorosłych zasiadło do Wigilijnej Wieczerzy Integracyjnej, organizowanej corocznie przez żarowski Ośrodek Pomocy Społecznej, tym razem przy współpracy Młodzieżowej Rady Miejskiej w Żarowie, opiekunów grup zajęciowych i placówek z terenu gminy oraz Szkoły Podstawowej w Imbramowicach.

W Wieczerzy udział wzięły dzieci z Wierzbnej, Łażan, Mrowin, Kalna, Żarowa, Bukowa, Imbramowic i Siedlimowic. Wśród przybyłych gości nie zabrakło dorosłych, wspierających działania profilaktyczne w naszej gminie tj. Burmistrza Miasta Żarów- Leszka Michalaka, Zastępcy Burmistrza Miasta Żarów- Grzegorza Osieckiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żarowie- Tadeusza Pudlika, Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej w Żarowie- Urszuli Ganczarek, opiekuna Młodzieżowej Rady Miejskiej w Żarowie- Iwony Nieradki, proboszcza parafii Imbramowice- Ks. Ryszarda Mencel, dyrektora Szkoły Podstawowej w Imbramowicach- Krystyny Waliszak oraz przedstawicieli Młodzieżowej Rady Miejskiej w Żarowie.

wigilia 2013_1

W spotkaniu uczestniczyli także opiekunowie grup zajęciowych i placówek opiekuńczych, w osobach Natalii Wolskiej, Alicji Momot, Janusza Dominik, Justyny Rzeczyckiej, Katarzyny Młodożeniec, Elżbiety Surdyka-Stec, Barbary Borowiec, Ewy Wołek oraz Sylwii Oczeretko oraz nauczyciele SP w Imbramowicach zaangażowani w przygotowanie tegorocznej uroczystości.

wigilia 2013_2Tego dnia nie zabrakło wolnego miejsca przy stole, Ewangelii i modlitwy przed wieczerzą. Nie zabrakło także opłatka na stole, barszczu, pierogów, radosnych uśmiechów oraz niekończących się życzeń składanych sobie nawzajem.

Wszystkim zgromadzonym towarzyszyło również wspólne kolędowanie, jasełka oraz świąteczny występ taneczny. Następnie, zgodnie z tradycją, wszystkim przybyłym dzieciom wręczone zostały paczki świąteczne, a każda placówka wzbogaciła się o sprzęt AGD. Upominki bożonarodzeniowe otrzymali także dorośli, którzy całorocznie wspierają działania prowadzone dla najmłodszych mieszkańców gminy Żarów.

wigilia 2013_3Na zakończenie Burmistrz Miasta Żarów Leszek Michalak poinformował o specjalnym prezencie, którym będzie wspólny wyjazd integracyjny podczas ferii zimowych dla wszystkich uczestników wieczerzy.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym za wsparcie przy organizacji tegorocznej Wigilijnej Wieczerzy Integracyjnej. Dla nas, dorosłych najlepszych prezentem są uśmiechnięte twarze dzieci.

Anita Denes – Ziemkiewicz
Marta Plizga

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*