Wiedzą już, jak opiekować się osobą starszą

szkolenie-osoby starsze2
W miniony wtorek, 23 kwietnia siedziba Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie wypełniła się 25 mieszkankami Gminy Żarów, pragnącymi zgłębić swoją wiedzę i odpowiedzieć na pytanie „Jak opiekować się osobą starszą w domu? – w  aspekcie praktycznym”.

Szkolenie było bezpłatne, prowadzone przez Dolnośląskie Centrum Psychoterapii we Wrocławiu. Odbyło się dzięki współpracy Dolnośląskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu, który od wielu lat animuje projekt szkoleniowy o takiej formule tematycznej, z którego tutejszy OPS w ramach zawieranego porozumienia o współpracy po raz kolejny skorzystał. Wszyscy ci, którzy zatrzymali się w biegu i przybyli na szkolenie zyskali bezcenną wiedzę w obszarze, który jest etapem życia każdego z nas.

Forma szkolenia aktywna, zachęcająca do czynnego udziału sprawiła, że 4-godzinny czas przeminął i pozostała zgłębiona wiedza w zakresie zapewnienia osobom starszym opieki w domu, metod skutecznej pielęgnacji, pomocy w przemieszczaniu się oraz dbaniu o dietę osób niesamodzielnych, aranżacji przestrzeni w domu do potrzeb niesamodzielnej osoby starszej z uwzględnieniem rodzaju niepełnosprawności, metod wspomagających opiekunów w organizacji dnia osoby niesamodzielnej – czyli w jaki sposób umożliwić podopiecznym codzienną aktywność i kontakty z innymi ludźmi.  Poza edukacyjnym walorem spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali materiały szkoleniowe oraz zaświadczenia o ukończeniu szkolenia. Gratulujemy decyzji oraz potrzeby zgłębiania wiedzy w tak ważnym aspekcie życia społecznego.

Anita Denes-Ziemkiewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*